10 Lis 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

„Póki Polska żyje w nas” – uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 9 listopada w auli naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Recytacjom i piosenkom patriotycznym towarzyszyła refleksja na temat wolności. Uczniowie pytali: jak dziś rozumiemy pojęcie wolności? Czy potrafimy mądrze korzystać z wolności i docenić życie w wolnym kraju?
Dziękowaliśmy Polsce za sportowców, noblistów, muzyków, ludzi kultury i przepiękne krajobrazy. Chór zaczarował słuchaczy wykonaniem piosenki „Po Beskidzie błądzi jesień”, a piosence „Lata dwudzieste, lata trzydzieste…” towarzyszyła prezentacja życia Polaków w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Ważnym dopełnieniem występów uczniów były przepiękne i wzruszające prezentacje multimedialne. Pokazaliśmy m.in. niezwykłą sesję zdjęciową naszych uczniów z mieszkańcami Leszna oraz fotografie najwybitniejszych polskich sportowców. Nie zabrakło również przypomnienia ważnych faktów historycznoliterackich, poruszających recytacji wierszy oraz niezwykłych interpretacji piosenek o Polsce. Podkreśliliśmy również, iż nasza szkoła otrzymała tytuł „Szkoła Młodych Patriotów”, tytuł wyjątkowy doceniający nasze działania na rzecz patriotyzmu.
Bardzo dziękujemy panu Bartłomiejowi Lewandowskiemu oraz wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie apelu. Drzemią w Was ogromne pokłady talentów, i co najważniejsze – potraficie się tymi talentami dzielić z innymi ludźmi.

Organizatorzy:
Agnieszka Wojtkowiak-Kochańska
Agnieszka Hajndrych
Magdalena Hoska
Michał Walkowiak

 

Msza święta w intencji ojczyzny z pocztem ZSE
Ekonomik śpiewa Hymn Polski na stulecie odzyskania niepodległości