16 Sty
Ekonomik dla WOŚP

13 stycznia 2019 roku w całej Polsce po raz 27. grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

27 Gru
Jasełka w Ekonomiku

W świąteczną atmosferę Bożego Narodzenia wprowadzili nas utalentowani uczniowie naszej szkoły wraz z Panem Bartoszem Lewndowskim

24 Gru
Wyjątkowe spotkania ze św. Mikołajem

We wtorek (18.12) oraz w czwartek (20 grudnia) odbyły się w naszej szkole tradycyjne Mikołajki. Spotkania ze św. Mikołajem przygotowane były dla dzieci pracowników naszej szkoły i podopiecznych MOPR w Lesznie.

14 Gru
Wolontariusze PCK dla dzieci

Wolontariusze ruszyli w miasto. Z ramienia PCK zbierają pieniądze na organizację baliku dla dzieci z najuboższych rodzin Leszna - podopiecznych MOPR-u.

13 Gru
Kulturożercy w akcji!

Grupa młodzieży z kl. 3t oraz 4t realizuje projekt "Kultura i sztuka - poznajmy się bliżej" dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

10 Gru
Finał rejonu leszczyńskiego w piłce nożnej

Dnia 28.11.2018 r. odbył się finał rejonowy chłopców w halowej piłce nożnej, do którego awansowało 6 zespołów: z Gostynia, Wolsztyna, Krobi, Rawicza, Kościana oraz reprezentacja naszej szkoły. 

07 Gru
Nowe tory – centrum Leszna po kolei

W ramach tytułowego programu edukacyjnego uczniowie nasi już od października brali udział w zajęciach i warsztatach na temat rewitalizacji.

06 Gru
I ty możesz zostać wolontariuszem

We wtorek 4 grudnia br. pod takim hasłem odbyły się warsztaty dla przedszkolaków w Miejskim Przedszkolu nr 20 w Lesznie w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

06 Gru
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia 2018 roku na 2 lekcji w auli szkolnej wyróżniliśmy klasy oraz indywidualnych uczniów wspierających akcje charytatywne w naszej szkole: 1. Zbiórka artykułów higienicznych do noclegowni Zbiórka żywności w leszczyńskich supermarketach 2. "NAKRĘCENI NA POMAGANIE" 3. Szlachetna paczka4. Grupa „ANIMATORZY WOLONTARIATU” • animacja podczas imprez tematycznych, rodzinnych lub/i organizowanych przez różne placówki oraz...

04 Gru
Master Szef Ekonomika

Dnia 3 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja turnieju „Master Szef Ekonomika”. 

01 Gru
Uczniowie na wykładzie w PWSZ w Lesznie

W dniu 30.11.2018 roku w ramach przygotowań do „Olimpiady Przedsiębiorczości” nasi uczniowie wybrali się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie na wykład.

01 Gru
Kartka dla Zosi

W piątek 30.11.2018 roku klasa 2ja wzięła udział w akcji charytatywnej „Kartka dla Zosi”.

01 Gru
Mikołajki w Krzywańcu

W tym roku wspólnie z młodzieżą z samorządu postanowiliśmy powtórzyć akcję "Zamiast kwiatka zakładka". Uczniowie wykonali 100 zakładek, które zostały wręczone nauczycielom z okazji ich święta. Pieniądze uzyskane za zakładki postanowiliśmy przekazać na cel charytatywny.

29 Lis
Konkurs 100 pytań o Niepodległą

Dnia 29 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole niecodzienny konkurs. Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Pani dr Barbara Foryńska przygotowała 100 pytań o Niepodległą.

28 Lis
Warsztaty kulinarne dla nauczycieli gastronomii

W dniu 23 listopada 2018 roku odbyły się warsztaty kulinarne dla nauczycieli przedmiotów gastronomicznych. Szkolenie przeprowadził pan Tomasz Adamski przedstawiciel firmy Go-Work z Warszawy.

27 Lis
Spełnione marzenia o własnej, autorskiej książce

26 listopada br. zostały wręczone uczniom naszej szkoły wyjątkowe książki. To książki, których autorami są nasi utalentowani twórcy, którzy spróbowali swych sił w ogólnopolskim konkursie literackim pod nazwą „Misja-książka!”.