28 Wrz Aktywny Ekonomik

Aktywność i działanie są głównym założeniem akcji „Aktywne Obywatelskie Leszno” (festynu organizacji pozarządowych, leszczyńskich instytucji i firm zaangażowanych społecznie) organizowanej w Lesznie już po raz piąty. Celem akcji jest promocja różnych form aktywności społecznej, w tym: wolontariatu, działalności organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej, leszczyńskich instytucji, placówek oświatowych, oraz firm zaangażowanych społecznie wśród mieszkańców Leszna, a także integracja trzech sektorów – publicznego, prywatnego i pozarządowego.
W akcji wzięliśmy udział po raz czwarty. W trakcie Festynu zorganizowanego 14 września 2019 roku przy Stadionie im. Alfreda Smoczyka w godz. 10.00-16.00, prezentowałyśmy ofertę edukacyjną szkoły, szczególną uwagę zwróciły projekty finansowane z programów Unii Europejskiej: Erasmus + i PO WER. Mieszkańcy Leszna i okolic mogli zapoznać się z działaniami realizowanymi przez młodzież, ich efektami i korzyściami, które płyną z uczestnictwa w takich projektach. Uczestnicy mobilności informowali zainteresowanych o projektach, rozdawali informatory i gadżety z każdego z trzech projektów. Nasze stanowisko odwiedzili: absolwenci, uczniowie i rodzice zainteresowani nauką w kolejnym roku szkolnym a także uczniowie i rodzice obecnych klas pierwszych.
Serdecznie pozdrowienia na łamach strony internetowej szkoły obiecałyśmy dla absolwenta z roku 1976 roku 🙂 
Naszą szkołę na scenie reprezentował niezastąpiony zespół muzyczny w składzie: Weronika Turkowska III LA, Dominik Boniec II LB oraz Oliwier Kmiecik z kl. II LB pod opieką pana Bartłomieja Lewandowskiego.
Goście naszego stanowisku byli częstowani kawą oraz krówkami z logo szkoły.

Wiesława Szymańska
Karolina Szymankiewicz
Alicja Marcinkowska

Udział w wykładach w PWSZ w Lesznie
Otrzęsiny klas pierwszych