24 Sty Bezcenna wartość międzypokoleniowej więzi

W grudniowy przedświąteczny czas uczniowie Ekonomika wraz z Paniami Karoliną Bogusz i Agnieszką Rusin udali się z wizytą do zaprzyjaźnionego od lat Domu Pomocy Społecznej w Lesznie.Młodzież przygotowała dla podopiecznych świąteczne upominki, upiekła ciasto a przed wszystkim podarowała siebie – swój czas, uwagę, energię i radość, dzięki którym choć na parę chwil seniorzy zapomnieli o codziennych troskach, zmaganiach z chorobą i bólu samotności.
Spotkanie niepostrzeżenie przerodziło się w pełną wigoru i radości biesiadę, przy dźwiękach muzyki i kolęd, ciepłych rozmowach o życiu, doświadczeniach i spojrzeniu na ludzi i świat. Uczestnicy spotkania mimo dzielącej różnicy wieku bardzo szybko i łatwo nawiązali nić porozumienia, odnaleźli w sobie bratnie dusze, wspólne zainteresowania i wzajemna ciekawość. Były żarty, tańce, łamigłówki i świetna zabawa – spotkanie pokazało, że młodzież i seniorów łączy przepiękny niewidzialny ale wyczuwalny w każdym geście, spojrzeniu i uśmiechu międzypokoleniowy most – zbudowany na przyjaźni, tolerancji i wzajemnej życzliwości.
Dziękujemy Wam, drodzy Uczniowie, że towarzyszyliście naszym seniorom w tak ważnych dla nich dniach, za piękną postawę i bezinteresowne zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi – za to, że tworzycie definicję wolontariatu w tak piękny i niepowtarzalny sposób i nadajecie idei pomagania tak autentyczny i wiarygodny wymiar.

Opiekunki
Karolina Bogusz i Agnieszka Rusin

Młodzież Ekonomika z wizytą u Magdy
Ekonomik dla WOŚP