07 Lis Czcimy pamięć bohaterów – wycieczka do Poznania

31.10.2018 r. cztery klasy – 1a, 1b, 1la i 2h wraz z opiekunami: p. A.  Hajndrych, A. Kochańską, E. Antkowiak i M. Walkowiakiem wybrały się do Poznania, aby zwiedzić Muzeum Martyrologii Wielkopolan oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego. W ten sposób poznając historię złożyliśmy pokłon tym, którzy w imię wolności gotowi byli ponieść najwyższe ofiary. Muzea okazały się bardzo ciekawymi miejscami, doskonali przewodnicy przybliżyli nam wiele faktów – na przykład dowiedzieliśmy się, że to właśnie w Poznaniu założono pierwszy na okupowanych ziemiach Polski obóz koncentracyjny.
W tym roku wyjazd wpisał się w obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości, jednak organizatorzy zapowiadają kontynuację odwiedzin tych miejsc w następnych latach.

Michał Walkowiak

Polska żyje w nas – akcja trwa
Tablica pozdrowień