18 Sty Czytam: Agatha Christie – 45 rocznica śmierci.

12 stycznia 2021 roku minęła 45 rocznica śmierci tej wielkiej damy kryminału, jaką jest Agatha Christie. Była autorką nie tylko powieści kryminalnych, lecz także obyczajowych. Napisała ponad 90 powieści i sztuk teatralnych, które przetłumaczono na 45 języków. To ona stworzyła dwie niezwykle popularne postacie literackie dwojga detektywów, jakimi są Belg Herkules Poirot oraz starsza pani, której postać wzorowała autorka na swojej babce – panna Marple. Możemy przeczytać w licznych źródłach, że jej książki popularnością ustępowały jedynie Biblii. Agathę Christie można pokochać za jej książki, za wyraziste postacie detektywów. W styczniu biblioteka szkolna przedstawia propozycje książkowe tej autorki, aby później móc usiąść i przewracając kartki powieści wyobrazić sobie detektywa Poirota w jasnym meloniku na głowie, czy pannę Marple, energiczną detektyw – amator o niezrównanej bystrości umysłu pomimo swego wieku.
Link do prezentacji: https://view.genial.ly/5f9bd74c87f1e30d1b77b012/presentation-agatha-christe
Miłej lektury!

Nauczyciele bibliotekarze:
Izabela Raszowska
Alicja Bortel
Monika Raczkowska

Projekt "Silne i odważne kobiety w demokracji europejskiej"
Informacje dla maturzystów