28 Paź Ekonomik czyta dzieciom

W dniach 22-23 października 2019 r. – po raz kolejny – odbyła się akcja „Ekonomik Czyta Dzieciom”. W tym roku hasłem przewodnim była historia Leszna, a w szczególności jego powrotu do Polski. W ciągu dwóch dni odwiedziło nas 177 dzieci z leszczyński placówek oświatowych: z Miejskiego Przedszkola nr 20, Przedszkola Sióstr Elżbietanek oraz ze Szkoły Podstawowej nr 7.
Wspólnie z naszymi wolontariuszami za pomocą teatrzyku kamishibai dzieci przeniosły się na chwilę do czasów Rycerza Wieniawity oraz do czasów gen. Dowbora Muśnickiego i wydarzeń powrotu Leszna do terenów Polski.
Następnie wzięły udział w warsztatach kreatywnych, podczas których:
• wykonały zakładki z herbem i flagą Leszna,
• wykonały napisy: LESZNO, WOLNOŚĆ 1920 za pomocą grochu, nakrętek, makaronu
• szukały ukrytego skarbu (atrybutów Leszna, zdjęć, pamiątek)
• ubrały gen. Muśnickiego na defiladę
Całość spotkania była bardzo udana, obfitująca w nowe i ciekawe doświadczenia, pełna pozytywnych wrażeń i emocji.
Chciałybyśmy serdecznie PODZIĘKOWAĆ uczennicom i uczniom z klas: I ap, I bp, I gp, Ib, I t, II la, IV ja.

Opiekunki:
Alicja Bortel
Monika Raczkowska
Agnieszka Kozłowska

Fot. A. Bortel

Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich dokonań.
Wycieczka do Londynu