30 Lis Ekonomik czyta dzieciom

Co roku w październiku organizujemy akcję „Ekonomik Czyta Dzieciom”, w czasie której odwiedzają nas dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne – wspólnie czytamy, bawimy się i uczymy. Czas, który obecnie przeżywamy jest nietypowy, dlatego też nie mogliśmy się spotkać osobiście. Wymagało to opracowania nowej strategii, która pozwoliła zachować dotychczasową współpracę  oraz wszelkie standardy bezpieczeństwa. Nasze uczennice nagrywały filmiki, a następnie łączyły je w jeden, który droga mailową został wysyłany osobom zainteresowanym.
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są EMOCJE. Rozszerzyłyśmy akcję  na 4  tematyczne spotkania:

  • październik – złość,
  • grudzień – zazdrość,
  • luty – stach/lęk,
  • kwiecień – radość.

Każde spotkanie składa się z dwóch części: wiersze lub/i opowiadania o danej emocji oraz zadania, działania pomagające dzieciom rozładować w/w uczucie.
To także okazja do przekazywania młodym ludziom wiedzy na temat sposobów oraz form rozładowywania napięć. Sądzimy, że to bardzo cenna lekcja dla dzieci i młodzieży, ponieważ bardzo mało albo wcale nie poświęca się czasu  zagadnieniu EMOCJI !!!
Sprawdźcie na naszych zdjęciach, jakie to były emocje 🙂 
Bardzo dziękujemy UCZENNICOM z klasy:  2ap, 2bp, 3ja za fenomenalne przygotowanie filmu,
za zaangażowanie i kreatywność oraz za cały ogrom pozytywnej energii 🙂 

Alicja Bortel
Agnieszka Kozłowska

Fot. A. Kozłowska

 

Jesień w obiektywie uczniów klasy 1la
40 rzeczy, o których trzeba pamiętać, gdy grozi nam całkowity lockdown