16 Sty
Ekonomik dla WOŚP

13 stycznia 2019 roku w całej Polsce po raz 27. grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

27 Gru
Jasełka w Ekonomiku

W świąteczną atmosferę Bożego Narodzenia wprowadzili nas utalentowani uczniowie naszej szkoły wraz z Panem Bartoszem Lewndowskim

24 Gru
Wyjątkowe spotkania ze św. Mikołajem

We wtorek (18.12) oraz w czwartek (20 grudnia) odbyły się w naszej szkole tradycyjne Mikołajki. Spotkania ze św. Mikołajem przygotowane były dla dzieci pracowników naszej szkoły i podopiecznych MOPR w Lesznie.

07 Gru
Nowe tory – centrum Leszna po kolei

W ramach tytułowego programu edukacyjnego uczniowie nasi już od października brali udział w zajęciach i warsztatach na temat rewitalizacji.

06 Gru
I ty możesz zostać wolontariuszem

We wtorek 4 grudnia br. pod takim hasłem odbyły się warsztaty dla przedszkolaków w Miejskim Przedszkolu nr 20 w Lesznie w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

06 Gru
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia 2018 roku na 2 lekcji w auli szkolnej wyróżniliśmy klasy oraz indywidualnych uczniów wspierających akcje charytatywne w naszej szkole: 1. Zbiórka artykułów higienicznych do noclegowni Zbiórka żywności w leszczyńskich supermarketach 2. "NAKRĘCENI NA POMAGANIE" 3. Szlachetna paczka4. Grupa „ANIMATORZY WOLONTARIATU” • animacja podczas imprez tematycznych, rodzinnych lub/i organizowanych przez różne placówki oraz...

04 Gru
Master Szef Ekonomika

Dnia 3 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja turnieju „Master Szef Ekonomika”. 

01 Gru
Uczniowie na wykładzie w PWSZ w Lesznie

W dniu 30.11.2018 roku w ramach przygotowań do „Olimpiady Przedsiębiorczości” nasi uczniowie wybrali się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie na wykład.

01 Gru
Kartka dla Zosi

W piątek 30.11.2018 roku klasa 2ja wzięła udział w akcji charytatywnej „Kartka dla Zosi”.

01 Gru
Mikołajki w Krzywańcu

W tym roku wspólnie z młodzieżą z samorządu postanowiliśmy powtórzyć akcję "Zamiast kwiatka zakładka". Uczniowie wykonali 100 zakładek, które zostały wręczone nauczycielom z okazji ich święta. Pieniądze uzyskane za zakładki postanowiliśmy przekazać na cel charytatywny.

29 Lis
Konkurs 100 pytań o Niepodległą

Dnia 29 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole niecodzienny konkurs. Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Pani dr Barbara Foryńska przygotowała 100 pytań o Niepodległą.

28 Lis
Warsztaty kulinarne dla nauczycieli gastronomii

W dniu 23 listopada 2018 roku odbyły się warsztaty kulinarne dla nauczycieli przedmiotów gastronomicznych. Szkolenie przeprowadził pan Tomasz Adamski przedstawiciel firmy Go-Work z Warszawy.

27 Lis
Spełnione marzenia o własnej, autorskiej książce

26 listopada br. zostały wręczone uczniom naszej szkoły wyjątkowe książki. To książki, których autorami są nasi utalentowani twórcy, którzy spróbowali swych sił w ogólnopolskim konkursie literackim pod nazwą „Misja-książka!”. 

21 Lis
#GoBlue
 

20 listopada 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka. 

19 Lis
Lekcja historii w terenie

Klasy 1a i 4jb odbyły "Spacer niepodległościowy ulicami miasta Leszna", w ramach szkolnego projektu edukacyjnego "Póki Polska żyje w nas". 

17 Lis
Szczypiorniści na rejonie

15.XI.2018 r. w Wolsztynie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej na etapie rejonowym, do którego nasi sportowcy awansowali zdobywając 1 miejsce w Lesznie.

16 Lis
SZKOLNY KONKURS GASTRONOMICZNY

Dnia 30 października 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs gastronomiczny pt. „Smaki Jesieni”. W konkursie uczestniczyło 10 drużyn

14 Lis
XV zbiórka krwi – podsumowanie

14 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych już po raz piętnasty pod hasłem: „KOCHASZ? POZWÓL KOCHAĆ INNYM …, TWOJA KREW MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE”  odbyła się zbiórka krwi. 

12 Lis
Znicz dla niepodległej

100-lecie odzyskania niepodległości świętujemy już od kilku dni, uczestnicząc w koncertach, apelach, przedstawieniach, rajdach czy biegach rocznicowych.