29 Paź Gwiazdka w październiku

Czy to możliwe? Ależ oczywiście! W Ekonomiku wszystko jest możliwe. Tak wspaniała młodzież wywoła świątecznego ducha nawet w słoneczny jesienny dzień.  Mamy nadzieję, że nasze życzenia i pakowane w radosnej atmosferze prezenty wywołają uśmiech na twarzy Jasia, który jak każde dziecko uwielbia Boże Narodzenie. Jasiek to….. ale może więcej o nim powie Wam ten wpis:
„Pilne!!! Bo czasu mało…
Jaśka najpewniej nie znacie, bo i jak. Może ktoś z Was o nim słyszał, czytał. Wszyscy za Jaśka. Jasiek to czternastolatek. W swoim nastoletnim życiu udało mu się zdobyć tytuł mistrza województwa lubuskiego w szermierce. Jest znakomitym strategiem, więc w szachy i tysiąca ogrywa całą swoją rodzinę. Pasjonuje się biologią, a do tego głowę ma pełną marzeń: jednym z nich było zostanie kardiochirurgiem. Jasiek prócz poważnych pasji i sportowych sukcesów kocha to, co kochają dzieci: klocki Lego i Boże Narodzenie.
W tym roku do Jaśka Boże Narodzenie przyjdzie szybciej, w ciągu następnych dwóch, może trzech tygodni. Tyle też czasu zostało na jego marzenia. Z realizacją już nie zdąży.
Jasiek walczy zaciekle z guzem mózgu – glejakiem pnia mózgu. Wraz z rodzicami działają przeciw chorobie jak „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Ile mogli, przesunęli granice życia z tą jednostką chorobową. Przecierali nowe ścieżki w leczeniu. Cały czas trzymają się razem.
Przedstawiam Wam Jaśka z konkretnego powodu. Nie proszę o pieniądze. Proszę, abyście – jeśli tylko możecie (a naprawdę myślę, że możecie) – w nadchodzącym tygodniu stali się muszkieterami, świętymi Mikołajami, ludźmi działającymi z serca i napisali do Jaśka kartkę, list, by Święta przyszły wcześniej do niego. Pewnie będzie ją trzeba zrobić, bo to jeszcze nie okres świąt, a jednak proszę.
Piszcie z serca <3
Jan Mieszkiełło
ulica Dolina Zielona 48a
65-154 Zielona Góra”

Dziękujemy Wam za Wasze ogromne serducha, bo to dzięki Wam do Jasia pomknie wielka paczucha pełna świątecznych niespodzianek. Kolejny raz pokazaliśmy, że dla uczniów Ekonomika liczą się nie tylko suche cyferki 🙂 ale i ludzie. Dziękujemy raz jeszcze za Wasze wrażliwe pełne empatii serca.

Aneta Artym Baryła
Hanna Wolna

Foto. A. Aneta Artym Baryła

Sukcesy naszych uczniów w pływaniu
2 miejsce dziewcząt w drużynowym tenisie stołowym!