23 Paź Interaktywny „Teatr antyczny” z udziałem naszych uczniów

22 października 2019 roku w MOK w Lesznie uczniowie z klas: 1g, 1a, 1lap, 1r oraz 3a wzięli udział w przedstawieniu teatralnym pod tytułem „Teatr antyczny”. Dla naszych uczniów było to niezwykłe wydarzenie kulturalne. Byli nie tylko widzami i obserwatorami spektaklu, ale też mieli jedyną okazję by stanąć na scenie razem z aktorami krakowskiego zespołu Cogito i stać się częścią przedstawienia.
Sztuka dotyczyła sporu między Ajschylosem i Sofoklesem, którzy rywalizowali o tytuł najbardziej wpływowego tragika. Trudna problematyka dotycząca historii teatru, została pokazana w sposób żartobliwy i z pewnością uporządkowała wiedzę uczniów w tym zakresie.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Maciej Przymencki z klasy 1g, który wspólnie z aktorami odegrał rolę Prometeusza. Gra aktorska naszego ucznia została doceniona przez widzów i nagrodzona ogromnymi brawami.
Po spektaklu udało nam się porozmawiać z aktorami. Wspólne zdjęcia będą z pewnością cenną pamiątką.

Magdalena Hoska

Drużynowe Mistrzostwa Miasta Leszna w badmintonie
Druga międzynarodowa wymiana młodzieży w ramach projektu Erasmus+