18 Mar Korzystaj z biblioteki bez wychodzenia z domu

Wolne Lektury to biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się ponad 5500 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach – HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra.
Utwory można czytać również w mobilnej aplikacji, do pobrania za darmo.
Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Alicja Bortel

Korzystaj z biblioteki bez wychodzenia z domu - jeszcze więcej możliwości
Całe życie jest szkołą