04 Gru Master Szef Ekonomika

Dnia 3 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja turnieju „Master Szef Ekonomika”. Do rywalizacji przystąpiło 8 trzyosobowych zespołów złożonych z: ucznia klasy gastronomicznej, jego rodzica (bądź członka rodziny) i nauczyciela naszej szkoły. Każda drużyna przygotowała danie główne i deser. Wszyscy byli bardzo zaangażowani, pracowali w miłej atmosferze. Efekty ich pracy były zdumiewające, wszystkie przygotowane potrawy były pyszne, ale „Master Szefem Ekonomika 2018” mogła zostać niestety tylko jedna drużyna.
Jury, w skład którego wchodzili między innymi szefowie kuchni restauracji Antonińska i Hotelu Grant, zadecydowało, że
I miejsce, a jednocześnie tytuł „Master Szefa Ekonomika 2018” otrzymała drużyna:
Konrad Szmit – klasa 3 ja, Mirosława Wujec – babcia oraz Krzysztof Kołacz
II miejsce:
Cezary Śmigielski – klasa 3 ja, Elżbieta Adamek – mama, Marzena Szpurek–Robaczyńska
III miejsce:
Mikołaj Starosta – klasa 3 ja, Justyna Wojciechowska – mama, Monika Pindel.
Zwycięska drużyna przygotowała stek z cielęciny, puree z gruszki, emulsję z jeżyny i szachownicę z buraka i dyni, a na deser biszkoptorzech – amaretto z musem waniliowym, z dodatkiem kawy, czekolady rokitnika i karmelu.

Ewa Sobczyńska

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Uczniowie na wykładzie w PWSZ w Lesznie