09 Mar Międzynarodowy Dzień Kobiet – Moc Kwiatów

„KWIATY
Są pięknymi słowami
i hieroglifami natury,
którymi daje nam
ona poznać
jak bardzo nas kocha…”
                                             Johann Wolfgang von Goethe

Dnia 9 marca 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie aktywnie uczestniczyli w szczególnym wydarzeniu „Moc kwiatów” organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Młodzież wspólnie z wolontariuszami Fundacji Centrum Aktywności Twórczej wyszła na ulice miasta i wręczyła leszczyniankom własnoręcznie wykonane kwiaty z dedykacjami. Chłopcy z klasy 1r nie zapomnieli również o pensjonariuszkach zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej. Klasa przygotowała dla Pań z okazji ich święta kwiaty, baloniki oraz małe, słodkie upominki. Było słonecznie, wiosennie i kolorowo, a na twarzach naszych wspaniałych kobiet zagościły radość i uśmiech. Dziękuję klasom 2a oraz 1r za ogromne zaangażowanie, entuzjazm i pomoc w przygotowaniu oryginalnych kwiatów. Akcja była sposobnością do ujawnienia niekwestionowanych talentów i potencjału twórczego uczniów naszej szkoły. Ekonomiści jak zwykle pokazali, że mają ogromna wrażliwość i empatię, dzięki którym potrafią wywołać uśmiech na twarzach innych ludzi i dzielić z nimi tę radość z chwil.

Agnieszka Rusin

Foto: A. Rusin

Drzwi Otwarte odwołane!
SEVEN WEEKS WITH LONDON (IV)