26 Lis Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada 2018 roku obchodziliśmy w szkole MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI.Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Chcieliśmy, aby Dzień Tolerancji stał się okazją do refleksji nad naszymi postawami wobec „innych”. Dlatego na znak tolerancji, 16 listopada, założyliśmy kolorowe apaszki, a cały kolejny tydzień, na tablicy w szkolnym korytarzu, mogliśmy prezentować własne przykłady tolerancji. Młodzież i uczniowie mieli także okazję przeczytać czym jest tolerancja i skąd wzięła się inicjatywa obchodzenia tego święta.
Warto pamiętać, że istnienie uprzedzeń i wynikająca z nich dyskryminacja jest krzywdząca przede wszystkim dla przedstawicieli dyskryminowanych grup. Niekorzystnie wpływa jednak na wszystkich, kreując w relacjach społecznych atmosferę podziałów, konfliktów i nieufności.
Bądźmy więc tolerancyjni dla siebie nawzajem. Nawet jeśli z kimś się nie zgadzamy, nie daje nam to prawa, by gorzej go traktować.

pedagodzy szkolni

Spełnione marzenia o własnej, autorskiej książce
Konkurs języka angielskiego