09 Paź NOWY PROJEKT ERASMUS+ 2018

 POLSKA – ŁOTWA – GRECJA „TOLERANCJA – KLUCZ DO INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ”

Dnia 04.10.2018 w auli szkolnej odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące nowego projektu Erasmus+ w naszej szkole, który rozpoczyna się w tym miesiącu i potrwa do czerwca 2020.
W spotkaniu uczestniczyły klasy I i II, ponieważ to do nich skierowany jest projekt „Tolerancja – klucz do integracji europejskiej”. Projekt dotyczy wymiany młodzieży z trzech krajów europejskich: Polski, Łotwy i Grecji, i jest w pełni finansowany z funduszy Unii Europejskiej. Na każdy miesiąc trwania projektu zaplanowane jest działanie, między innymi warsztaty dotyczące tolerancji, wykłady, międzynarodowe video konferencje oraz tworzenie prezentacji, a kluczowymi momentami projektu będą wymiany młodzieżowe w Polsce, Grecji i na Łotwie.
Na spotkaniu został zaprezentowany nowy projekt oraz doświadczenie, jakie zdobyliśmy realizując projekt zeszłoroczny. Uczestnicy projektu Polska – Włochy – Rumunia opowiedzieli o wymianach młodzieżowych w Polsce i w Rumunii, podzielili się swoimi wrażeniami oraz zdobytymi umiejętnościami i korzyściami wynikającymi z ich udziału w projekcie Erasmus+. Swoimi wspomnieniami i doświadczeniem z realizacji projektu podzielili się również nauczyciele: Alicja Bortel, Agnieszka Kozłowska, Małgorzata Barańska i Michał Walkowiak.
Pod koniec października odbędzie się spotkanie dla uczniów, którzy są zainteresowani udziałem w projekcie Erasmus+ „Tolerancja – klucz do integracji europejskiej”. Wszelkie informacje będzie można znaleźć na stronie internetowej szkoły oraz na tablicach informacyjnych na korytarzach szkoły.

Koordynator projektu
Małgorzata Barańska

Fot. L. Wnukiewicz

Uwaga uczniowie
Marika Szeibe pierwsza w turnieju tenisa ziemnego