09 Paź NOWY PROJEKT ERASMUS+ 2018

 POLSKA – ŁOTWA – GRECJA „TOLERANCJA – KLUCZ DO INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ”

Dnia 04.10.2018 w auli szkolnej odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące nowego projektu Erasmus+ w naszej szkole, który rozpoczyna się w tym miesiącu i potrwa do czerwca 2020.
W spotkaniu uczestniczyły klasy I i II, ponieważ to do nich skierowany jest projekt „Tolerancja – klucz do integracji europejskiej”. Projekt dotyczy wymiany młodzieży z trzech krajów europejskich: Polski, Łotwy i Grecji, i jest w pełni finansowany z funduszy Unii Europejskiej. Na każdy miesiąc trwania projektu zaplanowane jest działanie, między innymi warsztaty dotyczące tolerancji, wykłady, międzynarodowe video konferencje oraz tworzenie prezentacji, a kluczowymi momentami projektu będą wymiany młodzieżowe w Polsce, Grecji i na Łotwie.
Na spotkaniu został zaprezentowany nowy projekt oraz doświadczenie, jakie zdobyliśmy realizując projekt zeszłoroczny. Uczestnicy projektu Polska – Włochy – Rumunia opowiedzieli o wymianach młodzieżowych w Polsce i w Rumunii, podzielili się swoimi wrażeniami oraz zdobytymi umiejętnościami i korzyściami wynikającymi z ich udziału w projekcie Erasmus+. Swoimi wspomnieniami i doświadczeniem z realizacji projektu podzielili się również nauczyciele: Alicja Bortel, Agnieszka Kozłowska, Małgorzata Barańska i Michał Walkowiak.
Pod koniec października odbędzie się spotkanie dla uczniów, którzy są zainteresowani udziałem w projekcie Erasmus+ „Tolerancja – klucz do integracji europejskiej”. Wszelkie informacje będzie można znaleźć na stronie internetowej szkoły oraz na tablicach informacyjnych na korytarzach szkoły.

Koordynator projektu
Małgorzata Barańska

 

Uwaga uczniowie
Marika Szeibe pierwsza w turnieju tenisa ziemnego