27 Lut OSTATNIA WYMIANA MŁODZIEŻY PROJEKTU ERASMUS+

W dniach 17 – 24 luty 2020 roku odbyła się trzecia i ostatnia wymiana młodzieży projektu „Tolerancja – klucz do integracji europejskiej”. Tym razem nasza grupa projektowa na spotkanie ze swoimi zagranicznymi kolegami i koleżankami udała się do szkoły partnerskiej w Grecji. Grecja powitała nas słońcem w Atenach, gdzie zwiedziliśmy Akropol i starą część miasta, kupiliśmy pamiątki i poczuliśmy prawdziwie grecki klimat. Wieczorem wyruszyliśmy do miejscowości szkolnej Karditsa, gdzie słońce i dobra pogoda niestety nas opuściły. Gorącą atmosferę za to stworzyło przemiłe powitanie w szkole, prezentacja uczniów, tańce i degustacja tradycyjnych ciast greckich. Wymiana w Grecji odbyła się pod hasłem tolerancji wobec niepełnosprawności. Grupa projektowa wzięła udział w warsztatach poświęconych zwykłym, prostym sytuacjom, które w przypadku osób niepełnosprawnych wcale proste nie są, jak zawiązanie buta jedną ręką czy poruszanie się będąc niewidomym. Odwiedziliśmy organizację organizującą czas i rozwój dla osób niepełnosprawnych w Karditsy. Obejrzeliśmy materiały edukacyjne dotyczące pomocy i zachowań wobec osób niepełnosprawnych osób i przedyskutowaliśmy kwestie wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych. W przerwach od pracy tematycznej zwiedziliśmy malownicze i przepiękne Meteory – zespół 24 prawosławnych klasztorów umiejscowionych na szczytach skał oraz jezioro Plastira – dumę regionu, gdzie zupełnie egzotycznie powitał nas śnieg!
Na koniec wyjazdu greccy gospodarze przygotowali uroczyste pożegnanie uczestników, wręczanie certyfikatów i podsumowanie projektu. To już koniec spotkań projektowych, ale mamy nadzieję, że uczestnicy projektu pozostaną w kontakcie i są bogatsi o nowe wrażenia i wspomnienia.

Agnieszka Kozłowska

Trzecie miejsce koszykarzy w LIMS
Drzwi Otwarte