03 Sty Pełne emocji i wzruszeń spotkania ze św. Mikołajem

Po raz kolejny w murach naszej szkoły udało nam się zorganizować niezwykłą „Fabrykę św. Mikołaja”. Przez dwa dni gościliśmy dzieci, których głównym zadaniem było odnalezienie bohatera wieczoru. W czwartek zorganizowaliśmy „Fabrykę św. Mikołaja” dla podopiecznych MOPR-u w Lesznie, a w piątek aula wypełniła się pociechami pracowników Ekonomika. W sumie blisko 70 dzieci wykonywało przeróżne zadania na pięciu stanowiskach: przygotowywało kartkę świąteczną, pokonywało slalom z bombką na łyżce, ozdabiało pierniki, które zostały pięknie zapakowane i zabrane do domów, łowiło gwiazdki na specjalne wędki oraz tworzyło bombki. Było kolorowo, radośnie i wzruszająco. Były konkursy z nagrodami i wspólne śpiewanie kolęd. Każde dziecko otrzymało prezent, mogło porozmawiać z Mikołajem i zrobić zdjęcie na wyjątkowym świątecznym tle.
Nasze przedsięwzięcia nie odbyłyby się, gdyby nie ogromne zaangażowanie uczniów. Przez dwa weekendy uczniowie naszej szkoły przez cały dzień, niezależnie od pogody, zbierali pieniądze do puszek PCK, by zebrać fundusze na organizację czwartkowego baliku. Dzięki temu mogliśmy stworzyć przepiękne dekoracje, zakupić prezenty, niezbędne materiały na poszczególne stanowiska i przygotować kawiarenkę ze słodkościami, owocami dla rodziców i opiekunów dzieci.
Warto podkreślić, iż w organizację spotkań ze św. Mikołajem zaangażowało się ponad 50 uczniów naszej szkoły. Każdy spisał się na medal, poświęcił swój czas i nie szczędził sił, by wszystko wypadło jak najlepiej.
Bardzo dziękujemy za pomoc, oddanie i zapał do pracy. Uczniowie wykazali się ogromną empatią i sprawili, że na niejednej buzi pojawił się uśmiech.

Organizatorki
Agnieszka Kozłowska, Agnieszka Hajndrych i Magdalena Hoska

Wyniki konkursu opowieści wigilijne
Leszczyński Jarmark z udziałem naszych uczniów