21 Paź Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

W dniach 17-18 października br. odbyła się tradycyjna pielgrzymka maturzystów naszej szkoły do Częstochowy połączona z wycieczką do Krakowa i Oświęcimia. Zainteresowanie było wyjątkowo duże, w sumie pojechało 140 uczestników i 9 opiekunów. Wyjechaliśmy punktualnie o 5.45, żeby na 11.00 dojechać na Mszę na Jasną Górę. Później, po czasie przeznaczonym na obiad i zwiedzanie, przedostaliśmy się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach. Po modlitwie Koronka do Miłosierdzia Bożego pojechaliśmy do hotelu w Krakowie. Następnym punktem programu był wieczorny spacer z opiekunami na Stare Miasto. Dzięki wyjątkowo sprzyjającej pogodzie, jak na tę porę roku, mogliśmy bez przeszkód korzystać z uroków odwiedzanych miejsc. Drugiego dnia wyjazdu rano udaliśmy się na zwiedzanie Krakowa z przewodnikami. Dwie godziny to bardzo niewiele jak na tak pełne zabytków miasto, ale przynajmniej wiemy, że warto tam wracać. Ostatnim i zapewne dla wszystkich emocjonalnie najtrudniejszym punktem programu, było zwiedzanie obozu Auschwitz-Birkenau. Głównym organizatorem tegorocznego wyjazdu był Pan Jarosław Banaszak. Bardzo dziękujemy wychowawcom klas maturalnych za zaangażowanie i opiekę nad młodzieżą podczas wyjazdu. I na koniec bardzo dziękujemy młodzieży za tak liczny udział i przesympatyczny czas jaki razem spędziliśmy. Matura omodlona, teraz wystarczy się „tylko” porządnie do niej przygotować 🙂 

Bartłomiej Lewandowski

Foto: B. Lewandowski

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
Międzyszkolny Turniej Tenisa Ziemnego