28 Paź Pierwszy konkurs interdyscyplinarny w Ekonomiku

Dnia 25 października odbył się międzyszkolny konkurs polonistyczno – geograficzny pod nazwą „Jak to język polski z geografią rozprawiają o Polsce” adresowany do uczniów klas III. Jak się okazuje te dwa przedmioty nie są wykluczającymi się dziedzinami nauki, a wręcz przeciwnie, mają wiele wspólnych zagadnień tylko pozornie od siebie odległych.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział pięć drużyn z klas: III cg, III t, III lb, III a oraz III ja.
Zadania dotyczyły cytatów ze znanych dzieł literackich, odgadywania opisów miejscowości i umieszczaniu ich na mapie, skojarzeń z motywami literackimi, autorami, znanymi obiektami i pomnikami. Jedno polecenie dotyczyło odgadywania tytułów znanych pieśni patriotycznych. Wykonywane zadania miały różną formę – od pisemnej (uzupełnianie tabelek), poprzez kalambury i „randkę w ciemno” z książką (rozpoznanie autora tekstu po zapoznaniu się z treścią książki).
Zmagania wymagały od uczniów nie tylko wiedzy z języka polskiego i geografii, ale także pomysłowości i refleksu w wykonywaniu zadań. Ostatecznie, najwięcej punktów zdobyli uczniowie z kl. III lb – Natalia Niwczyk, Julia Konieczna, Mikołaj Kowalczyk. Drugie miejsce zajęła klasa III ja w składzie Aleksandra Dąbkowska, Dagmara Nowak, Patryk Drąg, a trzecie – Zuzanna Matuszczak, Zuzanna Nadolna, Jakub Wojtkowiak z klasy III t.
Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Organizatorki konkursu:
Agnieszka Hajndrych, Magdalena Hoska

Fot. A. Hajndrych

Nakręceni na pomaganie
Turniej badmintona