17 Lis POROZMAWIAJMY O PRAKTYKACH….

W październiku i listopadzie uczniowie klas 4, którzy brali udział w praktykach zagranicznych odwiedzili swoich młodszych kolegów podczas zajęć wychowawczych, aby opowiedzieć im o przygodzie jaką był dla nich miesięczny pobyt w innym kraju.  Uczniowie opowiedzieli o pracy, rodzinach i czasie wolnym. W przygotowanych slajdach pokazali zdjęcia i krótkie filmiki. Główny celem spotkań było opowiedzenie czego się nauczyli, jakie zdobyli nowe umiejętności oraz jak duży wpływ miał ten wyjazd na ich umiejętności językowe. Każdy z zawodów: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik ekonomista pochwalili się jakie zadania wykonywali w czasie praktyki, jak sprawnie komunikowali się w języku angielskim i jak bardzo pomogło im to w otwarciu się na nowe obowiązki czy technologie. Mówili także o tym jak bardzo zdobyta wiedza przydaje im się w obecnych pracach jakie wykonują, podczas zajęć zarówno na przedmiotach zawodowych jak i na języku angielskim. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała przedstawicieli klas czwartych.
Naszym zdaniem dzięki takim spotkaniom coraz więcej naszych uczniów otworzy się na takie doświadczenia.

Wiesława Szymańska
Monika Pindel

Foto. Izabela Bosa kl. 4ja

Gastronomia uczciła 100 – lecie powrotu Leszna do macierzy „na słodko”
Wieczornica z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej