27 Lis Spełnione marzenia o własnej, autorskiej książce

26 listopada br. zostały wręczone uczniom naszej szkoły wyjątkowe książki. To książki, których autorami są nasi utalentowani twórcy, którzy spróbowali swych sił w ogólnopolskim konkursie literackim pod nazwą „Misja-książka!”. Przypomnijmy, zadaniem drużyny było napisanie kilku opowiadań oraz zadbanie o szatę graficzną książki. Wydawnictwo, które było organizatorem konkursu zaproponowało druk tekstów napisanych przez naszych uczniów. W konkursie ważna była tematyka, poprawność językowa i spójność tekstów.
Autorami książki pod tytułem „Trzy kilogramy przyjaźni” są: Weronika Poczekaj, Natalia Kowalska, Daria Kędzia i Sebastian Wasielewski.
Uczniowie nie wiedzieli o przygotowanej niespodziance i wyraźnie byli zaskoczeni wydawnictwem. Odbierając książki z rąk Pani Dyrektor Ireny Szynkarek, nie kryli wzruszenia.
Serdecznie Wam gratuluję pierwszej autorskiej książki! Niech ten zbiór opowiadań znajdzie swoje miejsce nie tylko na półce wśród innych wydawnictw, ale też niech ma swoje miejsce w Waszych szkolnych wspomnieniach.
Bardzo dziękuję Radzie Rodziców ZSE za ufundowanie książek.

Magdalena Hoska – opiekun drużyny

Zjednoczone siły ekonomika przystępują do działania
Międzynarodowy Dzień Tolerancji