30 Paź Spotkanie z doktorem Stanisławem Jędrasiem

W minionym tygodniu uczniowie z klas 1a, 1lb i 4a spotkali się dr. Stanisławem Jędrasiem. Młodzież miała okazję poznać historię powrotu Leszna do wolności oraz wysłuchać wspomnień wojennych.  Pan dr Jędraś szczegółowo przedstawił wydarzenia ze stycznia 1920 roku, gdy Leszno powróciło do macierzy po kilkudziesięciu latach zaborów oraz ze stycznia 1945, gdy Leszno zostało wyzwolone spod okupacji hitlerowskiej. Pan Jędraś uświadomił słuchaczom jak wyglądała jego młodość, kiedy miał tyle lat, co oni teraz. Jako nastolatek był świadkiem wybuchu II wojny światowej, doświadczył trudów okupacji oraz wiecznego strachu o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Uczniowie z wielkim wzruszeniem i zainteresowaniem wysłuchali wspomnień. Na koniec Pan Stanisław zadał kilka pytań, najlepszymi słuchaczami okazali się: Liwia Adach z 1a i Jakub Wojciechowski z klasy 1lb, którzy zostali nagrodzeni książkami autorstwa Pana Stanisława Jędrasia z autografem. Dla wszystkich uczestników była to prawdziwa lekcją historii oraz spotkanie pokoleń.

Anna Borowiak
Krystyna Pietrowska
Agnieszka Płóciniczak

Foto. A. Płóciniczak

"Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą"
Sukcesy naszych uczniów w pływaniu