12 Lis Świętujemy 100–lecie niepodległości – uroczyste spotkanie w PWSZ

W czwartek 8 listopada w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyło się uroczyste spotkanie związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Na widowni wśród kilkuset zaproszonych gości z kilku szkół zasiadły klasy 1b, 1t, 2b i 2h z Ekonomika. Byliśmy też czynnymi współorganizatorami tego przedsięwzięcia – grupa naszych artystów przygotowała dwie piosenki („Lata dwudzieste, lata trzydzieste” Ludmiły Warzech i „Wolność” Marka Grechuty) oraz wygłosiła kilka słów. Z pewnością wszystkim spodobały się występy grupy w składzie: Anna Roj, Adam Pogorzelski, Michał Jędrzejczak, Rafał Grygiel, Dominik Boniec, Oliwier Kmiecik, Bartłomiej Lewandowski, Jagoda Kurasiak, Gabriela Drobnik.
Podczas spotkania poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat okresu niewoli narodowej i dróg do odzyskania niepodległości, kluczowych dla tych zagadnień postaci, obejrzeliśmy liczne wystąpienia artystyczne przygotowane przez naszych kolegów z innych szkół.
Koordynatorem udziału naszej szkoły w tym ciekawym przedsięwzięciu byli nauczyciele: Michał Walkowiak, Bartłomiej Lewandowski, Agnieszka Hajndrych i Agnieszka Kochańska.

Znicz dla niepodległej
Msza święta w intencji ojczyzny z pocztem ZSE