14 Lis Szkolny konkurs matematyczny

Zespół nauczycieli matematyki przeprowadził konkurs matematyczny dla klas pierwszych upamiętniający setną rocznicę przyłączenia miasta Leszna do macierzy.  Konkurs składał się z dwóch etapów. I etap konkursu odbył się 31 października 2019 roku. Przystąpiło do niego 374 uczniów klas pierwszych. Rozwiązywali zadania związane z historią przyłączenia naszego miasta do macierzy oraz zadania logiczne. Do finału dostało się 51 uczniów. Finał odbył się 13 listopada 2019 roku.
Zwycięzcą konkursu matematycznego dla uczniów klas pierwszych upamiętniający setną rocznicę przyłączenia miasta Leszna do macierzy została Joanna Zielińska z klasy I a. Drugie miejsce zajęła Patrycja Sosnowska z klasy I a. Trzecie miejsce zajął Franciszek Nowacki z klasy I lb.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Marzena Szpurek Robaczyńska

Foto. M. Szpurek Robaczyńska

Cykl spotkań o leszczyńskich przedsiębiorstwach
Międzynarodowy Listopad Poetycki – lekcja poetycka w ZSE