15 Gru Szlachetna Paczka trafiła do potrzebującej rodziny

Zrobiliśmy to kolejny raz! Ponad 450 osób z naszej szkoły włączyło się w przygotowanie paczki pełnej serca. W tym roku z bazy rodzin wybraliśmy samotną, starszą i schorowaną osobę, której sytuacja życiowa jest trudna. Dzięki kontaktom z wolontariuszem, który opiekował się rodziną, poznaliśmy największe potrzeby. Dzieląc się zadaniami zakupiliśmy wszystkie potrzebne rzeczy oraz zapakowaliśmy pięknie prezenty. Niektóre klasy składały się na zakup kuchenki, inne kupowały rzeczy z listy potrzeb. Dostarczyliśmy 13 kartonów wypełnionych ubraniami, produktami spożywczymi oraz higienicznymi. Największym zakupem okazała się kuchenka gazowa oraz talon do apteki. Podczas przekazania paczki Pani Maria nie kryła wzruszeń. Była wdzięczna za każdy produkt podarowany z serca. Najwięcej radości sprawiły upominki osobiste, ponieważ Pani Maria, która jest samotna, od lat nie dostawała prezentów.
Jesteście wielcy uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie.
Dziękuję w imieniu obdarowanej rodziny za bezinteresowność, dobroć i serdeczność oraz Waszą wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.
Klasy, które włączyły się w akcję:
I la, I h, I t, I b, I c,
II c, II g, II lb, II t, II h, II a, II ja,
III la, III t, III h, III cg, III a,
VI h, IV ja, IV c
Naszą szkołę reprezentowały również wolontariusze Szlachetnej Paczki z klasy I b Zuzanna Mrozińska oraz Agata Ślubowska, które przez kilka miesięcy uczestniczyły w projekcie.

Agnieszka Płóciniczak

Mikołajkowy turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców
Wolontariusze PCK dla dzieci