13 Gru Szlachetny Ekonomik

Szlachetna Paczka, to projekt ogólnopolski, który skierowany jest na pomoc osobom w trudnej sytuacji. Nasza szkoła od kilkunastu lat włącza się w przygotowanie paczki. Tym razem wybraliśmy rodzinę Pana Władysława, który z powodów zdrowotnych zmaga się z chorobą, biedą i samotnością.  Opiekuje się swoja mamą, choć sam ciężko choruje. Rodzina mieszka w podleszczyńskiej wsi, w bardzo trudnych warunkach, bez kanalizacji a po wodę muszą chodzić do studni.
W pomoc dla wybranej przez nas rodziny włączyło się 25 klas:
Klasy I h, I bp, I g, I ja, I b, I la, I ap, I lap
Klasy II a, II b, II c, II lb, II t, II h,
Klasy III ja, III la, III h, III t, III b,
Klasy IV a, IV h, IV cg, IV t, IV b, IV la
W przygotowaniu paczek i zakupie najbardziej potrzebujących produktów włączyli się uczniowie naszej szkoły. Klasy zorganizowały seans filmowy, sprzedaż ciastek, aby zebrać na pralkę oraz kuchenkę mikrofalową. Część klas przyniosła produkty spożywcze oraz chemiczne. Inne klasy zakupiły pościele, koce, garnki, kosmetyki. Za resztę zebranych pieniędzy zakupiliśmy tonę węgla. 6 grudnia przekazaliśmy 17 kartonów wypełnionych produktami od serca. Z kartką z życzeniami paczka została zawieziona do Pana Władysława i jego mamy. Dziękuję wszystkim uczniom, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za Waszą wrażliwość na potrzeby innych. Przesyłam słowa podziękowania, które spisał wolontariusz, który opiekował się rodziną:
„Drogi Darczyńco,
dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.
Gdy wnieśliśmy wszystko do mieszkania, rodzina była bardzo wzruszona ogromem paczek. Przez dłuższą chwilę pan Władysław z matką Jadwigą patrzyli tylko na siebie i na wolontariuszy nie wiedząc co zrobić. W pierwszej kolejności rodzina bardzo nas ucałowała i uściskała. Po namowach rodzina zaczęła rozpakowywać paczki, w pierwszym pudełku były ręczniki oraz środki czystości, które bardzo się uradowały rodzinę. W końcu dotarli do pudełek z żywnością, które wywołały łzy szczęścia rodziny, całość szczęścia dopełniła pralka i mikrofalówka, z której rodzina bardzo się ucieszyła – że łzami w oczach i wielkich uściskach powiedzieli, że to będą ich najpiękniejsze święta. Bardzo przydadzą się pościele, koc, garnki oraz kosmetyki. Rodzina była ogromnie wzruszona ilością prezentów i upominków, za które bardzo dziękują z całego serc.
Bardzo, bardzo dziękuję z całego serca za tak wspaniałe prezenty jakie państwo przygotowali. W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia chciałbym złożyć zdrowych spokojnych świąt oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2020”.
W projekt Szlachetnej Paczki w tym roku uczniowie naszej szkoły wspierali oddział w przekazywaniu paczek: Nadia Matuszewska, Jakub Płonka, Nikol Kaźmierczak, Sara Jóźwiak, Mateusz Szawelski, Kacper Zieliński, Karolina Ławniczak, Martyna Matejewska, Paulina Głogowska. 

Agnieszka Płóciniczak

Foto. A. Płóciniczak/H. Kucharska

Wspieramy działania Leszczyńskiego Banku Żywności
Piernikowe szaleństwo