30 Paź „Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą”

Warsztaty aktorskie prowadzone przez Kacpra Kujawę okazały się ciekawym doświadczeniem dla entuzjastów teatru i filmu z naszej szkoły. Przez cztery godziny student szkoły teatralnej oraz aktor wprowadzał uczestników w tajniki sztuki teatralnej, przeprowadzał ćwiczenia z dykcji, emisji głosu, ruchu scenicznego oraz improwizacji.  Ciekawym doświadczeniem było budowanie etiud teatralnych w grupach. Uczniowie wcielali się w różne role, stopniowali emocje, zmieniali charaktery oraz zajmowali się animacją przedmiotu. Kacper przeprowadził wiele ćwiczeń warsztatowych na koncentrację oraz pokazał czym jest metoda Stanisławskiego w grze aktorskiej (o czym każdy kandydat na szkołę aktorską powinien wiedzieć).
Czternastu uczniów z entuzjazmem odnajdowała się w zadaniach aktorskich. To ciekawe doświadczenie, które chcą wykorzystać w budowaniu grupy teatralnej w naszej szkole.

Agnieszka Płóciniczak

Foto. A. Płóciniczak

Trzecie miejsce naszych szachistów
Spotkanie z doktorem Stanisławem Jędrasiem