23 Mar Teatr, kino, muzyka, opera bez wychodzenia z domu

Ninateka
To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe. Łącznie dostępnych jest ponad 7 tys. plików audio i wideo, wszystkie są bezpłatne, wolne od reklam i dostępne bez logowania. Można z nich korzystać na wszelkich urządzeniach cyfrowych: komputerach stacjonarnych i przenośnych, tabletach, smartfonach.
https://ninateka.pl

Muzykoteka Szkolna
Zadaniem tego serwisu jest kształcenie odbiorców muzyki oraz aktywnych uczestników kultury, a także podniesienie poziomu powszechnej edukacji muzycznej w Polsce. W serwisie dostępnych jest blisko pół tysiąca utworów muzycznych, od barokowych oper, przez wielkie dzieła symfoniczne, aż po muzykę wokalną i eksperymentalną.
http://www.muzykotekaszkolna.pl

Teatr Wielki-Opera Narodowa
Spektakle w realizacji Teatru Wielkiego – Opery Narodowej udostępnione bezpłatne w Internecie. Do obejrzenia między innymi: Straszny dwór, Halka, Mąż i żona, Don Giovanni, Tosca.
http://vod.teatrwielki.pl

Teatr Telewizji
Kilkadziesiąt spektakli teatralnych do obejrzenia, w tym między innymi: Bajki robotów, Igraszki z diabłem, Dzieje grzechu, Inny świat, Mistrz i Małgorzata, Moralność pani Dulskiej, Pan Jowialski, Wesele.
https://vod.tvp.pl/sub-category/teatr-telewizji,30798054

Alicja Bortel

Jan Amos Komeński
SEVEN WEEKS WITH LONDON (VI)