10 Gru Udział ZSE w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień bez futra”

„Dobro mierzy się nie ilością współczujących myśli, ale tym, co naprawdę jesteś gotowy zrobić, żeby komuś pomóc!”

24 listopada br. młodzież naszej szkoły po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień bez futra” organizowanej przez fundację „Viva”. Tego dnia działacze fundacji aktywnie działali podczas happeningów w kilkunastu miastach w Polsce. Pikieta na rynku w Lesznie odbyła się pod hasłem „Fermy są tuż obok”. Nasi dzielni wolontariusze zbierali podpisy pod petycją popierającą zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wyrażając sprzeciw wobec tego okrutnego procederu. Fermy futrzarskie to miejsca przepełnione strachem, bólem i niesłyszalnym przez wielu krzykiem zwierząt, których głosem przemawiającym do ludzkich serc, stali się uczniowie Ekonomika.
Akcja miała jeden zasadniczy cel – zwrócić uwagę lokalnej społeczności na problem nieludzkiego traktowania zwierząt oraz uświadomić obywatelom, że każdy gest dobroci i solidarności w obronie naszych braci mniejszych ma znaczenie…
W akcji „Dzień bez futra” udział wzięli następujący uczniowie: Wiktoria Stankowiak i Monika Noga z kl. 4jb, Monika Mikołajewicz z kl. 4g, Milena Cieślik, Zofia Jaruzel, Margareta Konieczna oraz Milena Cieślik z kl. 3ja.
Dziękujemy Wam Kochani za poświęcony czas i obywatelską postawę!

Karolina Bogusz, Agnieszka Rusin

Finał rejonu leszczyńskiego w piłce nożnej
Międzynarodowa Wigilia klasy 3t