15 Lis WIDOWISKO SŁOWNO-MUZYCZNE 100-LECIE POWROTU LESZNA DO MACIERZY

„Wolność kocham i rozumiem
  Wolności oddać nie umiem…”

Dnia 14 listopada 2019 r. w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych odbyła się niecodzienna lekcja historii, w której uczestniczyli zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Tematem przewodnim był powrót Leszna do macierzy.
Podczas naszego spotkania zachęcaliśmy do tego, by bezczynność przemienić w działanie, a nudę w zachwyt nad światem i jego kolorami. Chcieliśmy uszanować „rzucony na stos” los minionych pokoleń, zastanawiając się jednocześnie co zrobić, by ten trud nie przepadł. Wzbudzaliśmy na nowo wiarę, nadzieję i miłość, by w końcu nie szablą, ale mądrym sercem zawalczyć o „powrót do korzeni”. Te trzy szlachetne wartości dojrzeliśmy w młodych ludziach, uczniach naszej szkoły, którzy piosenką, wierszem i refleksją z przekonaniem podkreślali ich znaczenie.
Tak często mijamy się w pośpiechu, a przecież najpiękniejsze momenty przeżywa się razem. Jesteśmy dumni nie tylko z tego, że dzięki Wam odbyliśmy niezwykłą historyczną podróż, ale przede wszystkim dlatego, że wspólnie zatrzymaliśmy chwilę na zawsze…Dziękujemy

 Barbara Foryńska, Beata Kokot, Jarosław Banaszak

 

Lekcja w archiwum
Sukcesy strzeleckie naszych uczniów