06 Lut Wizyta uczniów kl. 1r w Domu Pomocy Społecznej w Lesznie

„Człowiek jest wielki
nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II
Dnia 23 stycznia uczniowie klasy 1 r gościli z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Lesznie. Młodzież zabrała ze sobą słodkie wypieki, dobry humor, sporą dawkę muzycznych wrażeń i przede wszystkim zimowy lecz bardzo gorący powiew życzliwości i dobra.
Julia, Kacper i Wojtek przygotowali kameralny występ wokalno-instrumentalny. Młodzi artyści przybyli do seniorów z programem muzycznym nawiązującym do lat ich szalonej, beztroskiej i niezapomnianej młodości.
Młodzi i starsi odkryli za pomocą muzyki wielką zbieżność i doświadczyli uczucia wielkiego, wzajemnego szacunku. Wspólne śpiewy potwierdziły tezę, że nic tak nie łączy jak muzyka – jest ona niezachwianym, międzypokoleniowym pomostem.
Uczniowie wraz z mieszkańcami Domu Pomocy poznawali się wzajemnie rozwiązując krzyżówki i dzieląc się swoimi doświadczeniami.
Najwięcej emocji i ekscytacji wywołało zadanie, w którym młodzież poprosiła pensjonariuszy o narysowanie symbolicznego rysunku, który przedstawia najpiękniejszy dzień z ich dzieciństwa i zrelacjonowanie go.
Było pięknie, wzruszająco i nostalgicznie. Były łzy emocji i radości a szczęśliwe wspomnienia okazały się niezastąpionym darem, który na nowo pozwala przeżyć najwspanialsze chwile naszego życia.

Dziękuję Wam Drodzy Uczniowie za to, że byliście…

Agnieszka Rusin

Foto. A. Rusin

Podsumowanie projektu Erasmus+
To już koniec....