05 Gru Wycieczka do Drezna

Dnia 28.11.2019 roku Drezdeński Kiermasz Striezelmarkt wprowadził uczniów klas 1r, 1h, 1rp wraz z opiekunkami panią I. Osińską, I. Flieger oraz A. Rusin w niezapomnianą świąteczną aurę. Wśród kolorowych, pachnących piernikami i prażonymi migdałami stoisk, młodzież poczuła ducha świąt. Sprzedawcy oferowali nam kalendarze adwentowe, oryginalne wyroby rękodzielnicze, słynne ciasteczka Pulsnitz, pieczone jabłka i kasztany oraz grillowane kiełbaski (Bratwurst).
Wycieczka do Drezna zwanego „Florencją północy” dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu okazji do zachwytu. Jest to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy.
Zwiedziliśmy zespół pałacowy Zwinger położony w samym sercu saksońskiego miasta (uznany za perłę sztuki barokowej) wraz z Galerią Starych Mistrzów, Muzeum Porcelany, Operę Sempera stanowiącą niedościgniony wzór dla architektów innych budynków operowych świata oraz mistrzowskie budowle sakralne: Kościół Najświętszej Maryi Panny (Frauenkirche) i Katedrę Świętej Trójcy – dworski kościół katolicki, w krypcie którego znajdują się sarkofagi członków dynastii Wettynów, królów Saksonii i Polski i gdzie po dziś dzień odbywają się msze w języku polskim. Drezno zachwyciło nas pięknem i kunsztem architektury, a wspaniała atmosfera, która towarzyszyła nam w czasie wycieczki zachęciła do wspólnego zwiedzania następnych cudownych miejsc w Niemczech.

Agnieszka Rusin

Foto. A. Rusin

Warsztaty wolontariackie dla przedszkolaków
ZERWIJ Z PLASTIKIEM - WYZWANIA: GRUDZIEŃ