24 Gru Wyjątkowe spotkania ze św. Mikołajem

We wtorek (18.12) oraz w czwartek (20 grudnia) odbyły się w naszej szkole tradycyjne Mikołajki. Spotkania ze św. Mikołajem przygotowane były dla dzieci pracowników naszej szkoły i podopiecznych MOPR w Lesznie.Dzieci obejrzały świąteczne przedstawienie oraz wzięły udział w zabawie, która polegała na odszukaniu prezentów. Najmłodsi mieli do wykonania kilka zadań, m.in. stworzenie bombki, ozdobienie jej, spakowanie plecaka, zmierzenie się z zagadkami i rebusami oraz przejście przez trollowy most (lepienie łańcucha na choinkę). Nie zabrakło także wspólnych zabaw i śpiewu kolęd. Adam Pogorzelski z kl. IV ja grał melodie świąteczne na gitarze. Dla wszystkich został przygotowany poczęstunek. O pięknie przystrojone stoły zadbała pani Alicja Marcinkowska.
W sumie w auli bawiło się blisko 80 dzieci, a o najlepsze wykonanie zadań zadbały śnieżynki i elfy, w rolę których wcielili się uczniowie naszej szkoły. Byli to: Weronika Baksalary, Oliwia Chudzińska (kl. IV c), Dominika Pokładecka, Patrycja Poczekaj (kl. II c), Joanna Stróżyńska, Zuzanna Wolarska (kl. I h), Judyta Bartkowiak, Weronika Konieczna, Wiktoria Jakubowska (kl. IV a), Natalia Rosińska, Ewelina Prządka, (kl. IV jb), Zuzanna Mrozińska, Kinga Andrzejewska (kl. I b), Joanna Surma (kl. II t), Martyna Dobrowolska, Dominika Szpurek (kl. IV b), Natalia Kaźmierczak, Natalia Trela, Agnieszka Tuszyńska (kl. III t), Wiktoria Nowak, Agata Konieczna, Aleksandra Kobielak, Nikodem Płocieniczak (kl. II g), Bartłomiej Urbanowski, Mateusz Wójtowicz, Martyna Jurgielewicz, Jessica Koszewska (kl. III la), Dorota Bródka, Natalia Fogt, Wiktoria Grochowa, Katarzyna Chojnowska, Klaudia Bernacka, Zofia Bartkowiak, Amelia Fechner, Natalia Kowalewicz, Kinga Andrzejewska (kl. I la), Magdalena Samol, Aleksandra Dąbkowska (kl. III ja) i Anna Picz z kl. IV h.
Na koniec zabawy dzieci otrzymały prezenty z rąk św. Mikołaja. Była to świetna okazja by z nim porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dzieci opuszczały mury naszej szkoły bardzo zadowolone i uśmiechnięte, pytały o kolejne spotkanie. To dla nas najwspanialsza recenzja.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniów, którzy zaangażowali się w tak szczególne wydarzenie. Warto podkreślić, że uczniowie naszej szkoły zbierali pieniądze do puszek PCK, by dzięki uzbieranym środkom wesprzeć balik dla podopiecznych MOPR w Lesznie.

Organizatorki balików:
Agnieszka Kozłowska
Agnieszka Hajndrych
Magdalena Hoska

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
Pierniczki dla Bartusiowej chatki