10 Mar Wyjątkowy Dzień Kobiet w Ekonomiku

8 marca każda uczennica naszej szkoły mogła poczuć się wyjątkowo. Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu szereg atrakcji dla Pań. Od samego rana, podczas każdej przerwy, w auli rozbrzmiewała przyjemna muzyka, unosił się zapach domowego ciasta i błyskały flesze. Największą atrakcją okazało się pozowanie do zdjęć na tzw. ściankach. Uczennice mogły poczuć się jak modelki i gwiazdy z pierwszych stron gazet. Każda Pani miała do wyboru dwa tła i dowolną liczbę ujęć. Ponadto, istniała możliwość złożenia zamówienia na wywołanie zdjęć. Dzięki wcześniejszym komunikatom, większość dziewczyn przyszła w tym dniu ubrana w jednakowe stroje, np. sukienki, białe koszule, czy też czerwone bluzki.
Szczególne podziękowania kierujemy do Anny Lorke za propozycję i pomysł obchodzenia Dnia Kobiet w szkole, Mariannie Antkowiak i Patrycji Ciesielskiej za upieczenie pysznych ciast (obie z klasy II jb), Klaudii Dudzińskiej i Agnieszce Piotrowskiej za pomoc w projekcie oraz Aleksandrze Pietraszko z klasy Ih i Dawidowi Lisowi z klasy I ja za cierpliwość i profesjonalizm podczas fotografowania Pań. W sumie wykonano ponad 200 niepowtarzalnych zdjęć, które już niebawem zostaną wywołane i dostarczone do właścicielek. Marcin Dudek i Krystian Józefowski zadbali o oprawę muzyczną.
Cieszymy się, że nowa formuła obchodzenia Dnia Kobiet w naszej szkole spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie Paniom w pamięci.

Samorząd Uczniowski
Z Opiekunkami

W kręgu poezji lagrowej obozu kl Ravensbruck
Wystawa naukowa