30 Paź Wyjątkowy konkurs interdyscyplinarny w ZSE

Dnia 28 października, w pięknie udekorowanej plakatami sali, odbył się konkurs interdyscyplinarny pod nazwą „GeoPolHis”. Był to niezwykły konkurs dla klas drugich, który rozpoczął się wyjątkową recytacją wiersza w wykonaniu Gabrieli Trójnik z kl. II a.  Tematem przewodnim uczniowskich zmagań była setna rocznica powrotu Leszna do macierzy. Konkurs łączył w sobie wiedzę z zakresu geografii, języka polskiego i historii.
Zadania konkursowe dotyczyły historii miasta Leszna, artystów związanych z Lesznem, miejsc pamięci, ulic, znanych obiektów oraz sprawdzały wiedzę z podstawowych danych odnoszących się do miasta.
Uczniowie rozpoznawali znane miejsca na starych fotografiach, na mapach zaznaczali punkty charakterystyczne dla miasta, wskazywali błędne informacje związane z historią miasta, uzupełniali test dotyczący współczesnego Leszna, przedstawiali hasła w formie kalamburów. Ostatnią konkurencją było napisanie hasła, wierszyka promującego leszczyński region.
Rywalizacja była bardzo wyrównana, a o miejscu na podium zadecydowały niewielkie różnice punktowe. Trzecie miejsce zajęły uczennice z kl. II c – Lidia Mejza, Wiktoria Kołodziej, Aleksandra Wodnicka. Drugie miejsce zdobyły Jagoda Kurasiak, Dorota Michałowicz i Natalia Rószczka z kl. II a, a zwycięską drużyną okazała się reprezentacja kl. II la w składzie: Klaudia Żukowska, Oliwia Bartkowiak i Eryk Siejka.
Serdecznie gratulujemy!

Organizatorki konkursu:
Agnieszka Hajndrych
Agnieszka Wojtkowiak-Kochańska
Magdalena Hoska

Foto. H. Kucharska

Jak ocalić Ich od zapomnienia?
Trzecie miejsce naszych szachistów