08 Mar ZWIERZOPAK – PACZKA RADOŚCI DLA ZWIERZĘCEJ SPOŁECZNOŚCI

„Nadzieja idzie z głosem
nadzieja idzie z ludźmi
kultura, literatura, sztuka,
sport, poświęcenie,
tej nadziei nie studzi
jeśli człowiek umie
znaleźć sposób by siebie oddać
jest wszystkim czego umie dokonać
by go kochać…”

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że tegoroczna akcja „ZwierzoPAK – paczka radości dla zwierzęcej społeczności” ponownie zakończyła się ogromnym sukcesem.
Bezdomność nie jest wyborem zwierząt, a miasto nie jest ich naturalnym środowiskiem. Odpowiedzialność za umieszczenie zwierząt w mieście wbrew ich woli oraz doprowadzenie do stanu bezdomności obarcza sumienia nas, ludzi. Bezdomność zwierząt, podobnie jak w przypadku ludzi, oznacza samotność, odrzucenie, niepewność, brak pożywienia, zimno, strach choroby. Słowa: ”Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w życiu… Zwierzęta potrzebują swoich przedstawicieli, nie obronią się same, a każde uratowane przez nas istnienie jest cząstką naszego człowieczeństwa.
Wizyta młodzieży Ekonomika w schronisku dla koni „TARA” w Piskorzynie oraz w przytulisku „NOE” w Dalabuszkach po raz kolejny pokazała, że wolontariat na rzecz „bezdomniaków” ma wartość ponadczasową i bezcenną, a szlachetne serca naszych uczniów są zawsze otwarte i chętne do pomocy. Podobnie jak w latach ubiegłych tegoroczna akcja stała się inicjatywą, w którą włączyli się również nasi wspaniali absolwenci, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych oraz salon kosmetyczny Glam Studio Izabella Wałkowska. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji i dorzucili swoją cegiełkę dobra i życzliwości. Szczególne podziękowania kierujemy do klas 1la, 1r, 1t, 1hp, 1rp, 2a oraz do młodzieży obecnej klasy 4ja – za cztery lata wspaniałej, owocnej współpracy na rzecz fundacji „TARA”, „AZYL U MAGDY”, „DLA HARRy’EGO” oraz Przytuliska w Śmiglu. Uczniowie klas 1t, 1la, 1r oraz 1rp osobiście zawieźli zebrane dary. Wysłuchali historii powstania „TARY ”- miejsca, w którym stare, schorowane zwierzęta w spokoju, otoczone miłością dożywają końca swoich dni.

Pomaganie i dzielenie się z innymi jest kwintesencją życia na naszej planecie. Jeżeli los naszych braci mniejszych nie jest Ci obojętny i chcesz zmieniać świat wokół nas na lepszy, dołącz do nas …RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ 🙂 

Anna Hałas i Agnieszka Rusin

Foto: A. Rusin

Wyjątkowa lekcja samorządności
Koszykówka dziewcząt